Galerie akcí W-spolku, z.s.

S waldorfem na hory 2018

Opět se společně vydáme na hory – akce pro všechny kdo chtějí trávit čas venku, společně s dětmi a rodiči naší školy.
8. KVĚTNA 2018, trasa Malenovice - Ostravice, v rámci akce „PODĚKUJ HORÁM“
    vydáme se společně s dalšími dobrovolníky poděkovat horám v rámci nejrozsáhlejší úklidové akce v Beskydech
16. ČERVNA 2018, Kozubová (981 m)
    turistický výšlap z Bocanovic k rozhledně na Kozubové, na vrcholu možnost občerstvení v turistické chatě
 
 

Lyžařský týden - Vaňkův kopec 2018

W-spolek, z.s. pořádal ve dnech 19.2. - 23.2. odpolední lyžařský výcvik pro děti z Waldorfské základní školy i mateřské školy. Celkem se lyžování účastnilo 14 dětí.Jezdili jsme každé odpoledne na Vaňkův kopec v doprovodu několika rodičů. Děti si lyžařský výcvik moc užily. Ty, co stály na lyžích poprvé se naučily lyžovat a v závěru se účastnily i svého prvního závodního slalomu. Zkušenější lyžaři se zdokonalili a jeli závěrečný závodní slalom už s větrem o závod. 
 
 

Jde se ven s waldorfem 2018

Po úspěšné loňské akci Waldorfský Beskydský Mont Blanc jsme se i v tomto roce rozhodli trávit čas venku společně s dětmi a rodiči naší školy a připojili se k ostravskému projektu www.jdeseven.cz.
Před každou společnou akcí (výletem po území Moravskoslezského kraje) bude opět vyvěšen leták s pozvánkou pro všechny, kteří by se chtěli přidat. Jedná se opět o víkendové výlety, ale už ne jen do kopců ale i po rovinách, loukách a lesích. Tak hurá opět ven s waldorfem!
 
 

Waldorfský Beskydský Mont Blanc 2017

Beskydský Mont Blanc je tradiční akcí Klubu českých turistů, která letos slavila již po 25. ročník. V průběhu roku proběhlo 5 výstupů na vrcholy Moravskoslezských Beskyd a to konkrétně Severky, Velkého Stožku, Kamenárky, Loučky a Malé Prašivé. Těchto výstupů se zůčastnilo v průměru 20 účastníků a celkem děti s rodiči naší školy urazili úctyhodných 1093 km!

Těšíme se na další ročník. Informace o termínech výstupů budou zveřejněny v Kalendáři akcí.

Fotky z jednotlivých výstupů naleznete ve fotogalerii ZONERAMA: www.zonerama.com/w-spolek/406934 (odkaz se otevře v novém okně).

Více informací o akci KČT: www.kctnovahut.cz/beskydsky-mont-blanc (odkaz se otevře v novém okně).

Sousedské knihovny W-spolku, z.s.

Od roku 2015 W-spolek, z.s spravuje několik sousedských knihoven v Ostravě. Nalézt je můžete u v Dětském ráji v Komenského sadech, před vchodem do ZOO Ostrava, na konečné trolejbusů v Michálkovicích.